Paczkomaty coraz bardziej popularne

Kiedy na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze wzmianki o paczkomatach, wielu ludzi nie wróżyło tej idei bardzo dobrze. Tymczasem okazało się, że paczkomaty zaczęły rozprzestrzeniać się w bardzo szybkim tempie, z wielu powodów – przede wszystkim jednak dlatego, że oferowały możliwość odebrania przesyłki o dowolnym czasie właśnie z tak zwanego paczkomatu bądź dlatego, że cena takiej usługi okazała się znacznie bardziej atrakcyjna aniżeli cena oferowana przez dotychczasowe firmy dostarczające przesyłki różnego typu.

Popularność oferty jaką oferuje firma Inpost stale rośnie, na co wskazuje przede wszystkim ilość pojawiających się paczkomatów. W dużych miastach jest ich najwięcej, ale i w mniejszych coraz częściej można spotkać co najmniej jeden paczkomat, z którego codziennie korzysta spora ilość ludzi.

Czym jednak są ów paczkomaty?

Aby wyjaśnić tą usługę najprościej i najszybciej można porównać je po prostu do skrzynek pocztowych, ponieważ jeden taki paczkomat składa się z kilkudziesięciu skrytek, w jakich umieszczane są przesyłki. Adresat otrzymuje informację kiedy przesyłka znajdzie się w paczkomacie wraz ze specjalnym kodem, który upoważnia do otwarcia skrytki i odebrania przesyłki. W razie jakichkolwiek problemów, na przykład niezgodności zamówionego produktu z rzeczywistością, w usługę wliczony jest ewentualny zwrot, co również powoduje, że opcja ta wybierana jest coraz częściej.

Jak wskazują statystyki, tylko w ostatnim roku ilość przesyłek zamówionych w ten właśnie sposób wzrosła o kilka procent i jak prognozują specjaliści z Inpost, tendencja ta ma się utrzymywać.