Paczki zagraniczne – jak i co wysyłać?

Nieco inaczej wygląda wysyłka paczek za granice niż na terenie kraju. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć zwrócenia nadanej paczki oraz aby nie narażać się na zbyt wysokie koszty.

Co można wysłać za granicę?

Jak się okazuje, nie wszystko można wysyłać za granicę. Lista zakazanych zawartości przesyłek jest nieco inna dla każdego kraju. Jednakże, pewne artykuły widnieją praktycznie na wszystkich listach z zakazanymi wysyłkami.

Przykładowo, do Stanów Zjednoczonych czy też do Wielkiej Brytanii nie ma możliwości wysyłania paczek zawierających alkohol lub tytoń w jakiejkolwiek postaci. Ponadto, do wyżej wymienionych krajów, jak również m. in. do Niemiec nie można wysyłać leków.

Jak nadać paczkę?

Paczkę zagraniczną można nadać na wiele sposobów. Istnieje możliwość wysłania jej w placówce poczty, można również skorzystać z kuriera. Jeśli chodzi o wysyłkę kurierem, interesująco wyglądają usługi inpost. Chodzi tu zwłaszcza o usługę cross boarder czyli właśnie wysyłki zagranicznej.

Warto zauważyć, że w przypadku cross boarder istnieją dwie możliwości nadania paczki. Pierwsza z nich to tradycyjne nadanie u kuriera, który przyjeżdża do domu nadawcy aby odebrać paczkę. Jednakże, niekoniecznie trzeba umawiać się z kurierem. Można również na stronie inpost wybrać odpowiedni paczkomat i w nim umieścić paczkę, która ma być wysłana do innego kraju.