O czym pamiętać przed wysłaniem paczki za granicę?

Przed wysłaniem paczki za granice trzeba pamiętać o kilku kwestiach, które pozwolą uniknąć problemów i opóźnień w jej dostarczeniu. Jeśli odpowiednio podejdzie się do tematu, wysyłka paczek za granice może być w rzeczywistości niezwykle prosta.

Uważaj co wysyłasz

Zdarza się, że ludzie są zdziwieni, gdy wysłana przez nich paczka nie dociera do adresata. Okazuje się natomiast często w takich sytuacjach, że w paczce znajdowały się towary, których wysyłka jest prawnie zakazana. Warto więc jeszcze przed nadaniem paczki i przed uiszczeniem opłaty za wysyłkę sprawdzić, czy wysłanie jej do danego kraju jest zgodne z prawem.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że towary, które do części krajów można wysyłać w pełni legalnie bez żadnych problemów, w innych mogą być zakazane. Są jednak takie rzeczy, na wysyłkę których zgody nie ma w zasadzie nigdy. Przede wszystkim mowa tu o mocnym alkoholu czy też o papierosach i innych produktach tytoniowych

Komu zlecić dostarczenie paczki?

Bardzo istotną kwestią zdaje się wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się dostarczeniem paczki. Obecnie, zdecydowanie jedną z najchętniej wybieranych przez klientów firm jest inpost. Usługi inpost od lat wyróżniają się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Cross boarder w wykonaniu inpost to bezpieczne i stosunkowo szybkie dostarczenie paczki w niezbyt wysokiej cenie.