Jak wysyłać paczki za granicę?

Wysłanie paczki za granicę kraju nie jest tak proste i tanie jak nadanie przesyłki do polskiego adresata. Jednakże, pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania skracające czas dostarczania przesyłek zagranicznych i obniżające związane z nimi koszty.

Kurier inpost

Obecnie, jednym z ciekawszych rozwiązań jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe jest tak zwany cross boarder oferowany przez firmę inpost. Skorzystanie z usługi inpost gwarantuje stosunkowo szybkie dotarcie paczki do adresata, ponadto wysyłka nie wymaga załatwiania zbyt wielu formalności.

Wysyłka paczek za granice przez inpost

Pierwszym krokiem do wysłania paczki jest założenie w pełni darmowego konta na stronie inpost. Konieczne jest podanie podstawowych danych na swój temat, a następnie wybranie tak zwanych punktów nadania. Chodzi o miejsca, z których kurier będzie odbierał od klienta paczki w przyszłości .Najlepiej po prostu podać swój adres zamieszkania. Ponadto, wybiera się również najbliższy paczkomat, w którym będzie można nadawać paczki.

Jeśli chodzi o konkretną wysyłkę paczki za granicę należy wybrać sposób nadania paczki – przez kuriera bądź przez paczkomat, a także określić wymiary jak również wagę paczki. Jest to konieczne dla oszacowania ceny wysyłki. Później pozostaje już jedynie opłacić wysyłkę oraz czekać na kuriera lub też wybrać się do paczkomatu.