Bezpieczeństwo przesyłek zagranicznych

Niekwestionowaną, ważną sprawą w przesyłkach zagranicznych jest ta dotycząca bezpieczeństwa przesyłek oraz ludzi odpowiedzialnych za ich dostarczanie.

Operatorzy usług kurierskich, zgodnie z obowiązującym prawem, zwraca uwagę na to co może być przedmiotem przesyłki zagranicznej czy krajowej kurierskiej. Usługa cross border realizowana przez Inpost również posiada oficjalny wykaz przedmiotów które określone są jako Lista Towarów Zakazanych. Z pełną specyfikacją można zapoznać się na oficjalnej stronie operatora.
Na liście towarów o ograniczonych możliwościach wysyłki znajdują się przede wszystkim: wszelkiego rodzaju broń, amunicja, materiały łatwopalne i wybuchowe oraz substancje i towary niebezpieczne.
Innym istotnym rodzajem przedmiotów jakie nie mogą być wysyłane przesyłką zagraniczną jest gotówkę, papiery wartościowe, inne dokumenty o charakterze płatniczym, akcje, obligacje i akredytywy pieniężne, kupony o wartości nominalnej lub inne środki płatnicze. Do przesyłania tego rodzaju rzeczy należy zastosować specjalnie do tego przewidziane przekazy gotówkowe realizowane przez wyspecjalizowane podmioty.

Lista przedmiotów zakazanych została stworzona w trosce o nasze bezpieczeństwo i mając to na uwadze nie powinniśmy próbować wysyłać przedmiotów na niej się znajdujących aby nie narazić się na nieprzyjemności i problemy z prawem. Bowiem łatwo jest dotrzeć zarówno do sprzedawców jak i kupujących takie produkty